Informujemy, że ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x
 


Jak zapakować przesyłkę kurierską?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: Jak zapakować przesyłkę, aby towar dotarł bezpiecznie do adresata? To zadanie wcale nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać, dlatego przygotowaliśmy poradnik, dzięki któremu wasze paczki będą solidnie i dokładnie zabezpieczone. Pamiętajmy, że za prawidłowe przygotowanie paczki do transportu odpowiada nadawca!

Krok 1:

Przygotuj karton dopasowany do ciężaru towaru i jego wielkości, przy czym towar nie może dotykać ścian pudła. Przygotuj również szeroką taśmę klejącą, materiał wypełniający (może być profesjonalny wypełniacz lub pocięte ścinki gazet czy zmięta folia bąbelkowa), folię stretch (albo spożywczą) do zabezpieczenia kartonu i ewentualnie folię bąbelkową do artykułów podatnych na zarysowanie bądź stłuczenie.

Krok 2:

Artykuły o nieregularnych kształtach, szkło, sprzęt elektroniczny i inne podatne na uszkodzenie rzeczy owiń dokładnie folią bąbelkową i oklej taśmą klejącą. Następnie umieść produkt w pudełku kartonowym. Przedmiot nie może wystawać ponad zamknięcie kartonu, ani stykać się z jego ścianami. Karton nie może być ani za mały, ani za duży. Wszelką wolną przestrzeń wypełnij tak, aby przedmiot był amortyzowany przed wstrząsami i uszkodzeniem oraz nie poruszał się bezwiednie wewnątrz pudełka. W tym celu możesz zastosować specjalny wypełniacz piankowy bądź zmiętą folię bąbelkową, ścinki gazetowe itp. Do wnętrza pudełka możesz włożyć kopię listu przewozowego, na wypadek jego uszkodzenia.

Krok 3:

Zamknij karton i zaklej szeroką, wytrzymałą taśmą klejącą, nawet kilkukrotnie. Taśmę możesz okleić dookoła pudełka, zabezpieczając także jego dno. Dodatkowo pudełko możesz owinąć folią stretch lub folią spożywczą, aby dodatkowo zabezpieczyć je przed uszkodzeniem. Paczka musi umożliwiać naklejenie listu przewozowego w sposób pozwalający na łatwe odczytanie danych adresata i nadawcy oraz zeskanowanie kodu przesyłki. Pamiętaj, że kurier może odmówić przyjęcia przesyłki, jeżeli nie spełnia ona wymogów regulaminowych. Dodatkowo możesz skorzystać z ubezpieczenia paczki.

Kurier Polska | 75-132 Koszalin | Mieszka I-go 22B | woj. zachodniopomorskie | tel: 530 764 040